Физички нападната вработена во Инфективното одделение во Охрид

Охрид

Денеска (16.01.2022) во 09.19 часот, во СВР Охрид е пријавено дека во Инфективното одделение во Охрид, едно лице најнапред вербално, а потоа и физички нападнало вработена на oдделението, соопшти портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски.

-СВР Охрид презема мерки за расчистување на случајот, истакна Димоски.

Please follow and like us:
Tagged