Жител на Велгошти пронајден починат во планински појас во близина на селото

Охрид

На 15.01.2022 година во 11.50 часот во СВР Охрид пријавено е дека во планински појас кај месноста „Бегутинец,“ во близина на селото Велгошти, пронајден е починат Н.Т.(54) од истото село, соопшти Стефан Димоски портпарол на СВР Охрид.

-Од страна на лекар констатирана е смрт без траги на насилство, а увид извршија полициски екипи во координација со Јавен обвинител, по чија наредба телото на починатиот ќе биде предадено на обдукција, истакна Димоски.

Please follow and like us:
Tagged