Од вербална расправија до голема тепачка пред угостителски објект во Охрид

Охрид Црна хроника

На 06.03.2022 година во 01.20 часот, во угостителски објект лоциран на спортскиот центар „Билјанини извори“ во Охрид, нарушен е јавниот ред и мир со карање и викање, а потоа пред објектот, со физичка пресметка помеѓу И.С, С.К., С.К., и М.Џ. , сите од Охрид од една и неколку други лица, од друга страна. Се преземаат мерки за нивно пронаоѓање и целосно расветлување на настанот, соопшти портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски.

Please follow and like us:
Tagged