Охриѓани се скарале, па едниот пукал во воздух со пушка

Охрид Црна хроника

На 22.04.2022 година околу 21.30 часот, во СВР Охрид лишен од слобода е Ј.Ц.(44) од Охрид, кој на улицата „130“ во Охрид, при караница со Б.М.(31)  во воздух, пукал  со  пушка марка „Хадсан“, за која имал дозвола, соопшти портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски.

-При претрес извршен по судска наредба во неговиот дом,  пушката заедно со една испукана чаура ,,Sellier-Bellot“ се одземени и предадени на вештачење. Тој е приведен и по целосно документирање на настанот, СВР Охрид ќе поднесе соодветна пријава, истакна Димоски.

Please follow and like us:
Tagged