Сончево со мала до умерена попладневна облачност

Регион

Времето денеска ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност, а во попладневните часови ќе има изолирана појава на краткотраен пороен дожд и грмежи. Ќе дува слаб ветер од јужен правец.

Минималната температура ќе биде во интервал од 2 до 9, а максималната од 19 до 26 степени Целзиусови.

Во петок попладне ќе има зголемување на облачноста и на места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Услови за локален дожд ќе има и во сабота.

Please follow and like us:
Tagged