Во соба од хотел во Охрид, пронајдено починато лице

Охрид Црна хроника

На 22.05.2022. година околу 09 часот, во СВР Охрид пријавено е дека во соба од хотел во Охрид, пронајдено е починато лице, без траги на насилство, соопшти портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски.

– Од извршениот увид констатирано е дека се работи за Р.Т.(64) од од Косовска Митровица чија смрт, е потврдена од лекар од Итната медицинска помош. По наредба на јавен обвинител, врз телото на починатиот ќе биде извршена обдукција, истакна Димоски.

Please follow and like us:
Tagged