Жена паднала од зграда во Охрид

Охрид Црна хроника

На 21.05.2022 околу 13.20 часот во СВР Охрид, пријавено e дека, на улицата „Ванчо Питошески“ во Охрид, од зграда паднала Н.К.Д.(29), соопшти портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски.

-Taa била пренесена во болницата „Св.Еразмо“ за укажување на лекарска помош. Се работи на расчистување на настанот, истакна Димоски.

Please follow and like us:
Tagged