Кај охриѓанец полицијата пронајде бела прашкаста материја

Охрид Црна хроника

На 24.05.2022 во 13.25 часот на ул.„15-ти Корпус“ во Охрид, полициски службеници од СВР Охрид го лишиле од слобода П.В. од Охрид затоа што кај него била пронајдена и одземена бела прашкаста материја. По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок, се вели во билтенот на Министерството за внатрешни работи.

Please follow and like us: