Охриѓанец истепал сограѓанин пред угостителски објект на улицата „Кленоец“

Охрид Црна хроника

На 01.06.2022 година во 18.45 часот пред угостителски објект на улицата „Кленоец“ во Охрид нарушен е јавниот ред и мир со физички напад извршен од Н.С. врз А.М., двајцата од Охрид. Против напаѓачот ќе биде поднесена соодветна пријава, соопшти Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид.

Please follow and like us:
Tagged