(ФОТО) Спасовден свечено прославен во манастирот Свети Спас во Горно Лакочереј

Охрид

Празникот посветен на Вознесението Христово – Спасовден свечено со архиерејска Литургија беше прославен во истоимениот манастир во село Горно Лакочереј – Охрид. Со божествената Литургија чиноначалствуваше Неговото Високопреосвештенство Митрополит Дебарско-кичевски г. Тимотеј во сослужение на повеќемина свештенослужители. 

Please follow and like us:
Tagged