Тепачка на улица „Андон Дуков“ во Охрид

Охрид Црна хроника

На 03.06.2022 година во 01,40 часот во двор од куќа лоцирана на улицата „Андон Дуков“ во Охрид нарушен е јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу С.С. и М.Р., двајцата од Охрид. Против нив ќе биде поднесена соодветна пријава, соопшти Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид.

Please follow and like us:
Tagged