Нарушен јавниот ред и мир во угостителски објект на улицата „Јане Сандански“

Охрид Црна хроника

На 06.06.2022  околу 18 часот, во угостителски објект лоциран на улицата „Јане Сандански“ во Охрид, Ј.С. од Охрид, го нарушил јавниот ред и мир со агресивно и непристојно однесување кон вработените, а потоа и со физички напад извршен врз С.А., вработен во агенција за обезбедување. Напаѓачот е приведен и против него ќе биде поднесена соодветна пријава, соопшти Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид.

Please follow and like us:
Tagged