Охриѓанец со остар предмет и се заканувал на мајка си и оштетил дел од покуќнината

Охрид Црна хроника

На 09.06.2022 во 22.30 часот во Охрид, полициски службеници од СВР Охрид лишија од слобода 31-годишен охриѓанец, кој претходно, во семејниот дом со остар предмет и се заканувал на неговата 58-годишна мајка и оштетил дел од покуќнината.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава, соопшти портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски.

Please follow and like us:
Tagged