Приведен охриѓанец кој бил затекнат при кражба од автомобил

Охрид Црна хроника

На 13.06.2022 година во СВР Охрид приведен е Б.П. од Охрид, кој претходно на улицата „Пере Тошев“ во Охрид е затекнат при кражба од патнички автомобил „рено“ со охридски регистарски ознаки. Против него ќе биде поднесена соодветна пријава, соопшти портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски.

Please follow and like us:
Tagged