Охриѓанец истепал сограѓанин

Охрид Црна хроника

На 21.06.2022 година околу 15.30 часот на улицата „Димитар Влахов“ во Охрид нарушен е јавниот ред и мир со физички напад извршен од Н.У.врз Т.В.(56), двајцата од Охрид. Против напаѓачот, ќе биде поднесена соодветна пријава, соопшти Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид.

фото: Фејсбук страница на МВР

Please follow and like us:
Tagged