81-годишен дедо се соблекувал гол пред 81-годишна баба во нејзиниот двор

Македонија

Баба од делчевско село пријавила дека дедо се соблекувал гол во нејзиниот двор и недолично се однесувал.

На 23.06.2022 во 09.00 часот во полициската станица Делчево, 81-годишна жена од делчевско село пријавила дека на 22.06.2022 во нејзиниот двор, Д.С.(81) од истото село се соблекувал пред неа и недолично се однесувал. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, по што ќе биде поднесен соодветен поднесок – стои во билтенот на МВР.

извор: Република

фото: Фејсбук страница на МВР

Please follow and like us: