Охриѓанец ги истепал сопругата и ќерката

Охрид Црна хроника

На 25.06.2022 година во 18.20 часот во СВР Охрид лишен е од слобода И.К. од Охрид кој претходно, во семјниот дом во Охрид, физички ги нападнал сопругата и нивната ќерка. Против него ќе биде поднесена соодветна пријава, соопшти Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид.

Please follow and like us:
Tagged