Охриѓанец го истепал малолетниот син и упатил закани кон сопругата

Охрид Црна хроника

На 25.06.2022 година во 00.25 часот, во СВР Охрид лишен е од слобода Д.Т. од Охрид. Тој претходно во семејниот дом физички го нападнал малолетниот син, упатил закани кон сопругата и оштетил дел од покуќнината. Против него ќе биде поднесена соодветна пријава, соопшти портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски.

Please follow and like us:
Tagged