Кај 20-годишна охриѓанка пронајдена кеса со кокаин

Охрид Црна хроника

На 29.07.2022 околу 22 часот, во СВР Охрид приведена е М.Ј.(20) од Охрид. При преглед извршен за време на музичка манифестација во Охрид, полициските службеници кај неа пронајдоа и одзедоа кеса со кокаин. Против неа ќе биде поднесена соодветна пријава, соопшти Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид.

Please follow and like us:
Tagged