Охриѓанец ја истепал невенчаната сопруга и со остар предмет се обидел да ја повреди

Охрид Црна хроника

На 31.07.2022 година во 01.10 часот во СВР Охрид пријавено е дека Г.Ц. од Охрид во семејниот дом физички ја нападнал неговата невенчана сопруга и со остар предмет се обидел да ја повреди. Против него ќе биде поднесена соодветна пријава, соопшти Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид.

Please follow and like us:
Tagged