Охриѓанец истепал двајца сограѓани, а потоа ги нападнал и полициските службеници

Охрид

На 01.08.2022 во 03 часот, во СВР Охрид лишен од слобода е Д.С.(38) од Охрид.

Тој, претходно на улицата „Петрино“ во Охрид, физички ги нападнал К.Д.(22) и С.Р.(19) двајцата од Охрид, а потоа ги нападнал и полициските службеници кои преземале службени дејствија, соопшти портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски.

Против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Please follow and like us:
Tagged