Жител на Мешеишта паднал од балкон на семејната куќа и починал

Регион Црна хроника

На 13.09.2022 година во 01.22 часот во СВР Oхрид, пријавено е дека В.Б.(69) од селото Мешеишта, општина Дебарца, паднал од балкон на семејната куќа и починал, информира портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски.

“Смрт без траги на насилство е констатирана од лекар во Итната медицинска помош Охрид, а увид извршија јавен обвинител и полициски екипи”, соопшти Димоски.

Please follow and like us:
Tagged