Охриѓанец физички нападнал сограѓанин и употребил стаклен предмет

Охрид

На 19.09.2022 во СВР Охрид бил извршен службен разговор со 58-годишен охриѓанец затоа што околу 15.30 часот во комплексот „Св.Наум“ физички нападнал 30-годишен охриѓанец и притоа употребил стаклен предмет. 

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок, информираат од СВР Охрид.

Please follow and like us:
Tagged