Охриѓанка тешко повредена во сообраќајна несреќа на „Туристичка“

Охрид Црна хроника

На 06.10.2022 во 08.57 часот во СВР Охрид, пријавено е дека на булеварот „Туристичка“, патничко возило „рено“ со охридски регистарски ознаки, управувано од Р.Н.(58) од Охрид, удрил во пешакот К.А.(82) од Охрид, соопшти Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид.

“Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила К.А., констатирани во болницата „Св.Еразмо“ во Охрид. Увид на местото на несреќата извршија полициски екипи”, истакна Димоски.

Please follow and like us:
Tagged