22-годишно момче тешко повредено откако паднало од кров на фабрика во Охрид

Охрид

На 11.10.2022 година во 13.00 часот во СВР Охрид, пријавено е дека во болницата „Св.Еразмо“ во Охрид со тешки телесни повреди бил однесен Б.И.(22) од Кочани, соопшти портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски.

“Според пријавеното, тој се здобил со повредите при извршување градежни работи на кров од фабрика во Охрид. По насоки на Јавен обвинител, увид на местото извршиле полициски екипи и општински инспектор за безбедност и здравје”, истакна Димоски.

Please follow and like us:
Tagged