Уште денес дожд, од утре сончево и потопло

Македонија Охрид Регион

Денес времето ќе биде облачно, свежо и врнежливо. Наместа врнежите ќе имаат пороен карактер особено во јужните делови, а локално се очекува од вчера и од денес вкупно да наврнат над 30 л/м².

Од утре следува период на стабилно време со пораст на дневната температура, а утринската ќе опаѓа.

Please follow and like us:
Tagged