Охриѓанец пронајден починат на плажа на брегот на Охридското Езеро

Охрид Црна хроника

На 20.10.2022 година во 19.05 часот во СВР Охрид пријавено е дека, на плажа на брегот на Охридското Езеро, пронајден починат е М.Р.(64) од Охрид, соопшти Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид.

“Екипа на Итната медицинска помош Охрид констатирала смрт без траги на насилство, а телото, по наредба на Јавен обвинител е предадено на семејството”, истакна Димоски.

Please follow and like us:
Tagged