Охриѓанец истепал девојка во близина на казино

Охрид Црна хроника

На 23.10.2022 година во СВР Охрид е пријавено дека во 22.25 часот, во близина на казино на ул.„Абас Емин“ во Охрид, Р.К. физички ја нападнал Б.М.(26), двајцата од Охрид. Против него ќе биде поднесена соодветна пријава, соопшти портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски.

Please follow and like us:
Tagged