Скопјанец истепал битолчанец во Охрид

Охрид Црна хроника

На 24.10.2022 година околу 16 часот во близина на деловен објект на булеварот „Македонски просветители“ во Охрид, нарушен е јавниот ред и мир со физички напад извршен од М.В.(26) од Скопје врз А.Г.(29) од Битола. Против напаѓачот ќе биде поднесена соодветна пријава, соопшти портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски.

Please follow and like us:
Tagged