Охриѓанец го нарушил јавниот ред и мир во казино на улица „Кленоец“

Охрид Црна хроника

На 30.11.2022 година во 01.45 часот во казино на улица „Кленоец“ во Охрид нарушен е јавниот ред и мир со агресивно однесување и навреди кон вработените, извршено од 45-годишен жител од охридското село Лескоец. Тој е приведен и против него ќе биде поднесена соодветна пријава, соопшти портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски.

Please follow and like us:
Tagged