Кривична пријава за охриѓанка поради запуштање и малтретирање на дете

Охрид

СВР Охрид поднесе кривична пријава против 36-годишна охриѓанка поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „запуштање и малтретирање на дете“, соопшти портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски.

-Таа, на 11.11.2022 година ангажирала 17 – годишна малоленчка да го чува нејзиниот малолетен син со што постапила спротивно на решението на Центарот за социјални работи, според кое синот и бил доделен на чување и воспитување, истакна Димоски.

Please follow and like us:
Tagged