ГРК Охрид со победа го заврши регуларниот дел од сезоната во Супер лигата

Охрид Спорт

ГРК Охрид со победа го заврши регуларниот дел од сезоната во Супер лигата. Во рамки на 14 коло од А групата, вечерва, Охрид на гости го совлада Вардар Неготино, со резултат 27-21.

Најефикасни во победничката екипа беа Владимир Бојаниќ со шест и Владан Кастратовиќ со пет гола, а одличен на голот беше и голманот Александар Миленковиќ со 16 интервенции.

Охриѓани заедно со шампионот Вардар, Алкалоид и Бутел патуваат во плеј-офот, кој ќе почне по зимската пауза.

фото: ГРК Охрид

Please follow and like us:
Tagged