Убедлива победа на младинците на ГРК Охрид над Еурофарм Пелистер

Охрид Спорт

Убедлива победа на младинците на ГРК Охрид во 9тото коло на домашен терен!

ГРК Охрид – РК Еурофарм Пелистер (21:8) 33:21

Најдобар поединец на натпреварот беше Јулијан Матески со 12 постигнати погодоци!

Со овој натпревар заврши есенскиот дел од сезоната! Младинците на ГРК Охрид грабат кон 1/4 финалето!

Please follow and like us:
Tagged