Наутро студено, преку ден сончево до 12 степени

Македонија Охрид

Времето наутро ќе биде студено, по одделни котлини со појава на магла или ниска облачност. Преку денот сончево со мала до умерена облачност. Минималната температура ќе биде во интервал од – 6 до 0, а максималната ќе достигне од 7 до 12 степени.

Во следните денови продолжува периодот на стабилно и претежно тивко време. Дневните температури ќе бидат во благ пораст. По одделни котлини ќе има појава на магла или ниска облачност, па таму ќе се задржи постудено.

Please follow and like us:
Tagged