Почина Масимо Савиќ

Свет

Познатиот хрватски пејач Масимо Савиќ денеска почина на 60-годишна возраст.

За ненадејната смрт на „Фејсбук“ објавија неговите ќерка и сопруга.

Нашиот татко, сопруг, гордост и љубов, Масимо Савиќ, нè напушти по кратка, но херојска борба. Иако го напушти овој свет, вечно ќе живее во нашите души; насмеан, топол, силен, полн со љубов и исткаен од уметност. Засекогаш ќе останеме твоите девојки, Ени и Мирна, стои во објава на Фејсбук.

Тажната вест ја потврди и дискографската куќа Aquarius Records.

Савиќ починал во болницата во Виноград каде се лекувал од рак на белите дробови.

извор и фото: Република

Please follow and like us:
Tagged