Три лица истепале охриѓанец на булевар „Туристичка“

Охрид Црна хроника

На 16.01.2023 година во 15.20 часот во СВР Охрид е пријавено дека на булеварот „Туристичка“ во Охрид бил нарушен јавниот ред и мир со физички напад извршен од  Б.Х. од Струга заедно со уште две лица, врз М.А.(42) од Охрид, соопшти Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид.

“По целосно документирање на случајот, СВР Охрид ќе поднесе соодветна пријава”, истакна Димоски.

Please follow and like us:
Tagged