Кривична за 65-годишен охриѓанец, со метален предмет нападнал сограѓанин

Охрид Црна хроника

СВР Охрид поднесе кривична пријава против Т.В.(65) од Охрид, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување со опасно орудие при тепачка или караница“, соопшти портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски.

“Тој на 10.12.2022 година, на улицата „Кленоец“ во Охрид, со метален предмет го нападнал Љ.Т. од Охрид”, истакна Димоски.

Please follow and like us:
Tagged