17-годишен охриѓанец со остар предмет и се заканувал на мајка си, а потоа ја натепал

Охрид Црна хроника

На 20.01.2023 година во 08:10 часот, во СВР Охрид пријавено е дека 17-годишен охриѓанец, во семејниот дом, со остар предмет и се заканувал на неговата мајка, а потоа физички ја нападнал. Против него ќе биде поднесена соодветна пријава, соопшти портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски.

Please follow and like us:
Tagged