Лешанец и охриѓанец се истепале во Подмолје

Охрид Регион Црна хроника

На 22.01.2023 година во 01.15 часот, во СВР Охрид пријавен е нарушен јавен ред и мир со тепачка случена во селото Подмолје помеѓу 35-годишен жител на селото Лешани, општина Дебрца и 25-годишен охриѓанец. Против нив ќе биде поднесена соодветна пријава, соопшти портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски.

Please follow and like us:
Tagged