Пецаков изрази сочувство: Охриѓани во овие тешки мигови со мислите се со народот на пријателска Турција

Охрид

Изразувам длабоко сочувство до семејствата на загинатите по катастрофалниот земјотрес што ја погоди Турција. На повредените им посакувам побрзо закрепнување. Охриѓани во овие тешки мигови со мислите се со народот на пријателска Турција, напиша градоначалникот Кирил Пецаков на својата официјална фејсбук страница.

Please follow and like us:
Tagged