16-месечно дете со тешки повреди било донесено во болницата „Св.Еразмо“

Охрид Црна хроника

На 12.02.2023 околу 11 часот во СВР Охрид, пријавено е дека во болницата „Св.Еразмо“, со тешки телесни повреди било донесено 16-месечно дете. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, соопшти портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски.

Please follow and like us:
Tagged