Лишен од слобода охриѓанец кој истепал двајца сограѓани

Охрид Црна хроника

На 03.03.2022 година во 00.45 часот во СВР Охрид лишен од слобода е 45-годишен охриѓанец.

Тој, претходно во стан во Охрид, физички нападнал две лица од Охрид.

Против напаѓачот ќе биде поднесена соодветна пријава, соопшти портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски.

Please follow and like us:
Tagged