Кривична пријава за охриѓанка во чив дом полицијата пронајде 331 парче пиротехнички средства

Охрид

СВР Охрид поднесе кривична пријава против 45-годишна охриѓанка, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „недозволено изработување, држење и тргување со оружје или распрскувачки материи“.

При претрес во нејзиниот дом, извршен со судска наредба, полициските службеници пронашле и одзеле 331 парче пиротехнички средства, соопшти портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски.

Please follow and like us:
Tagged