Охриѓани се истепале пред угостителски објект на плоштадот „Св. Климент Охридски“

Охрид Црна хроника

На 18.03.2023 година во 14.00 часот, пред угостителски објект на плоштадот „Св. Климент Охридски“ во Охрид, нарушен е јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу двајца охриѓани, на возраст од 22 и 47 години. Против нив ќе биде поднесена соодветна пријава, соопшти портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски.

Please follow and like us:
Tagged