29 годишна охриѓанка злоупотребила лични податоци од друго лице и креирала профили на социјалните мрежи

Охрид

СВР Охрид поднесе кривична пријава против А.В.(29) од Охрид поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ,,злоупотреба на лични податоци“. Во периодот од октомври 2018 до 12.02.2019 пријавената на социјалните мрежи „Facebook“ и „Instagram“, креирала профили со лични податоци од С.Д. од Охрид, без претходна согласност од него, по што од тие профили комуницирала со негови пријатели и роднини.

ОХРИД 24

Please follow and like us:
Tagged