Охриѓани и мешеиштанец направиле сообраќајка, па се истепале

Охрид

На четиринаесетти март оваа година, во 17,15 часот, на улицата „Прва Македонска ударна бригада“ во Охрид се случила сообракајна незгода помеѓу две возила по што, нарушен е јавниот ред и мир помеѓу К.В.(31) и З.В.(59), двајцата од Охрид од една, и И.Ш.(23) од с.Мешеишта. Лицата се приведени во полициската станица Охрид и се работи на расчистување на настанот.

ОХРИД 24

Please follow and like us:
Tagged