Жител на Ботун пронашол неексплодирана рачна бомба

Регион

На 12.05.2019 година во 13.30 часот во СВР Охрид, Д.Д.(65) од село Ботун, општина Дебарца, пријави дека при рушење на стара плевна пронашол неексплодирана рачна бомба. Увид на местото извршиле полициски службеници, а бомбата е подигната од овластени претставници на Дирекција за заштита и спасување. 

ОХРИД 24

Please follow and like us:
Tagged