(ВИДЕО) Ванеса Меј испрати видео-порака до љубителите на уметноста во Македонија

Култура

Светски познатата виолинистка Ванеса Меј испрати видео-порака до љубителите на уметноста во Македонија со кое ги повикува на нејзиниот концерт на 12 јули на Античкиот театар во Охрид со кој ќе биде отворено годинешното 59-то издание на фестивалот „Охридско лето“.

Таа на Фестивалот ќе настапи заедно со уметниците од Оркестарот на Македонска филхармонија и вокалните солисти од МОБ, под диригентска палка на бугарскиот диригент Иван Кожухаров.

12.07.2019 Свечено отворање на фестивалот ,,Охридско лето"Ванеса Меј

Posted by OHRID SUMMER FESTIVAL – ФЕСТИВАЛ ОХРИДСКО ЛЕТО on Tuesday, May 28, 2019

ОХРИД 24

Please follow and like us:
Tagged