Пропадна обидот повторно да се постави рампа кај Каменско

Охрид

Граѓаните повторно ја добија битката за рампите кај Каменско.

Како што дознаваме екипите на ЈП „Нискоградба“ од утрово излегле на терен, но биле спречени од жителите да постават рампи.

Инаку пред само неколку дена беше искршена подлогата за рампата, а граѓаните и претходно на социјалните мрежи го изразија својот револт од ваквата одлука на локалната.

ОХРИД 24

Please follow and like us:
Tagged