Жител на Белчишта физички нападнал полицаец

Охрид

СВР Охрид поднесе кривична пријава против Љ.О.(46) од село Белчишта, охридско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ,,напад на службено лице при вршење работи на безбедноста“. На 28.05.2019 на ул.„ Туристичка” во Охрид, пријавениот физички нападнал полициски службеник при извршување службени дејствија. 

ОХРИД 24

Please follow and like us:
Tagged